Chilli Višňovka

Specialita likérky Apicor z Vrchlabí, naprostý unikát na českém trhu. Výjimečnost tohoto nápoje je dána spojením chuti nakyslých višní a palčivostí chilli papriček. Likér není dobarven ani chemicky ošetřen.

Alcohol: 25%

Gin Opihr

země původu: Velká Británie

alkohol: 42,5%

Přestože je přesné umístění Opihru opřeno legendami, podle Bible šlo o mimořádně bohaté území plné zlata, vzácného koření, perel a pávů. I proto tudy procházela starověká námořní hedvábná stezka neboli cesta koření mířící z území dnešní západní Evropy do Asie a zpět. A právě suroviny z lokalit lemujících tuto cestu vytvořily základ ginu Opihr. Konkrétně malajské bobule cubéba, perský černý citrón, indický pepř, španělská pomerančová kůra, turecký kmín a grepová kůra, germánský kořen anděliky, indický kardamom a zázvor, indický černý pepř, italský jalovec a marocký koriandr. Samé dobré věci, ze kterých mohl vzniknout jedině takto bohatý gin plný výrazných vůní a chutí.


Kitl - Malina

Vynikající hustý sirup, vyrobený z malinové šťávy a malinové dužniny. Obsahuje vysoký podíl ovocné složky. Vyrábí se za studena. Je skvělý pro přípravu domácích limonád a koktejlů nebo třeba mléčných shaků.

Jak už botanický název "Ostružiník maliník" napovídá, malina je blízká příbuzná ostružin. Archeologové prokázali, že si na nich pochutnávali už obyvatelé jeskyní ve strarší době kamenné. Podle Řeckých bájí ale byly tyto plody vždy bílé. Než se o trn píchla Ida, chůva boha Dia, a obarvila svojí krví bobule na červeno. I to může vysvětlovat odborný název maliníku "Rubus Idaeus", neboli Idino ostružiní. Velkým fanouškem malin byl George Washington, který na plantáži Mount Vernon pěstoval přinejmenším 40 různých odrůd.

Kitl - Pomeranč

Naprostá většina citrusů, které se na světě sklidí, jsou pomeranče. Nejde ale o původně divoké ovoce, nýbrž výsledek křížení mandarinky a pomela. Jako první zmínili pomeranč staří Číňané ve 4. století. O jeho rozšíření do Evropy se zasloužili Maurové, kteří jej přivezli na území Španělska. V 10. století se za pomoci složitých zavlažovacích systémů začal pomeranč pěstovat ve velkém. Rozmachu se dočkal spolu s rozšířením zámořských plaveb. Námořníci trpící nedostatkem vitamínů jej brali na palubu a zasloužili se tak o jeho rychlé rozšíření i na americký kontinent. Evropští šlechtici budovali při svých sídlech oranžerie jako výraz přepychu. Nejznámější je Oranžerie Ludvíka XIV. ve Versailles.

PIVOVAR
Všechna práva vyhrazena, Glennfinan,Scottish Highlands 1592
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky